Szeroka gama dostępnych na rynku agregatów tynkarskich sprawia, że ich wybór uzależniony jest przede wszystkim od zakresu prac oraz budżetu. Wykorzystując agregaty tynkarskie nie obciąża się rąk przez dźwiganie materiału. Natomiast dzięki długim wężom uzyskuje się bardzo wysoką wygodę pracy.
Agregaty tynkarskie w nowoczesnym budownictwie – to powinieneś wiedzieć
Zestaw zawiera także pistolet do malowania. Odpowiednia konstrukcja zbiornika sprawia, że agregat tynkarski jest urządzeniem bardzo uniwersalnym.
Można go wykorzystywać zarówno do gruntowania, malowania, nakładania tynków i gipsu, nakładanie tapet natryskowych, a także impregnowania drewna. Kluczowym parametrem jest pojemność zbiornika. Im jest ona większa ten agregat jest bardziej wydajny i szybki, gdyż zapewnia dłuższą pracę bez konieczności ponownego uzupełniania. Można korzystać także z typowych agregatów przemysłowych, które są automatycznie i umożliwiają samodzielne rozrabianie materiału, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Takiej sytuacji można korzystać zarówno z gotowych mieszanek jak też przygotować mieszanki samodzielnie.
Urządzenia o większych pojemnościach sprawdzają się w budownictwie deweloperskim, gdzie wykonuje się wykończenia ogromnych powierzchni. Z kolei agregaty przemysłowe nie nadają się do niewielkich prac, ze względu na charakterystyczne połączenie trójfazowe oraz konieczność podłączenia do wody. W tym przypadku najczęściej nie da uniknąć się wycieków, co jest niepożądane w przypadku pomieszczeń z gotową podłogą.
Agregaty tynkarskie wyróżniają się ogromną wydajnością podczas przygotowywania zaprawy oraz posiadają wszechstronne zastosowanie
Umożliwiają tworzenie zapraw i tynków wysokiej jakości, przy jednoczesnej oszczędności materiału. Zmniejsza to zarówno koszty dla klientów jak również dla firmy.