Czy narożnik sprawdzi się w małym salonie?

Mały salon jest zmorą w aranżacji właścicieli niewielkich mieszkań. Najczęściej musi on spełniać kilka funkcji jednocześnie i do urządzenia go nie wystarczy wypoczynek i komoda, a musimy zmieścić znacznie więcej mebli na małej przestrzeni. Właśnie dlatego warto postawić na użyteczność i wielozadaniowość jaką może nam dać narożnik w małym salonie.

Jaki model do małego salonu?

W mniejszych pomieszczeniach możemy darować sobie rozłożysty narożnik w podkowę i musimy postawić na klasykę, czyli narożnik w kształcie litery L. Jest on mniejszy gabarytowo, co nie oznacza, że mniej praktyczny. Wręcz przeciwnie, możemy wybierać nowoczesne narożniki na wymiar i dostosowywać je wedle naszych potrzeb, co jest niezbędne w małych salonach aby wykorzystać odpowiednio przestrzeń. Najlepszym rozwiązaniem jest narożnik z funkcją spania, nawet jeżeli z niej nie skorzystamy. Dale nam to pole do przenocowania gości, oraz zapewni dodatkowy schowek na przechowywanie dzięki specjalnemu pojemnikowi na pościel.

Jak ustawić narożnik?

Planując ustawienie narożnika musimy wziąć pod uwagę potrzebną przestrzeń do swobodnego poruszania się wokół niego, oraz miejsce na ewentualne go rozłożenie. W małym salonie dobrze, aby narożnik stanął pod ścianą i zapewniał swobodę ruchów po całym pomieszczeniu. Wybierajmy modele na wysokich nogach, aby mebel wydawał się lżejszy. Nowoczesne narożniki unikają nadmiernego wzornictwa i charakteryzują się prostymi liniami i kwadratowymi kształtami bez zaokrągleń.

Jaki kolor wybrać?

Najbardziej uniwersalnym kolorem stanowiącym podstawę do reszty aranżacji jest beżowy. Jego ponadczasowość pasuje do większości wnętrz i nie przytłacza małego pokoju dziennego. Z jasnymi ścianami dobrze komponują się narożniki w butelkowej zieleni, która jest inspirowana naturą i wprowadza modny akcent we wnętrzu. Klasyką gatunku są szarości równie popularne, jak i nowoczesne i z pewnością nie przytłoczą małego wnętrza. Unikajmy ciemnych brązów i odpuśćmy równie często spotykany czarny narożnik, takie kolory mogą się sprawdzić jedynie w większych, jasnych przestrzeniach.

Więcej w temacie aranżacji mieszkania, a w tym aranżacji salonu znajdziemy na stronie https://komfortowy.pl/.